×

Blog ?! nigdy tego nie rób!

Post pisze pod wpływem jednego zdania które słyszę coraz częściej :D

"Znów siedzisz z nosem w komputerze ?"
na co zawsze odpowiadam "pracuje"  :)

bo blogowanie to praca na pełny etat 

a tu małe uzasadnienie nad czym to tak się siedzi


Mnóstwo jest poradników co robić, jak blogować, jak aktywować czytelników...totalnie tego nie ogarniam :D i nie czytam poradników. Trochę z braku czasu a trochę z przekorności. Wiem, że w tej kwestii mam duże braki a mój blog mogłyby być dużo lepszy :)
Miewam dużo pomysłów, lubię coś organizować, planować, działać...
...tu i teraz, bywam bardzo niecierpliwa :D Z drugiej strony nie lubię zmian, ale tych narzuconych, jeśli sama je inicjuję jestem na TAK :) 

Ale ja nie o tym do końca chciałam pisać a o ciężkiej, aczkolwiek satysfakcjonującej pracy/hobby blogera.
Będąc blogerem w jakiejkolwiek dziedzinie musisz nie tylko znać się na swojej tematyce (szycie, gotowanie, DIY i inne takie) ale jednocześnie musisz być przynajmniej fotografem, grafikiem, marketingowcem i programistą.

Dlaczego ? Ponieważ musisz ogarnąć naprawdę sporo spraw. Chyba, że dysponujesz sporym budżetem i możesz to wszystko zlecić.Jeśli nie, przyda Ci się minimalna wiedza z każdej tej dziedziny.
Ale niestety zmartwię Cię. Ja Ci jej nie dam :P Raczkuję w tej kwestii i jestem daaaleko w tyle za najlepszymi :)

Dobra fotografia broni bloga, tym bardziej jeśli tworzysz jakieś rękodzieło, gotujesz, pokazujesz coś namacalnego. Dobre zdjęcie po prostu to sprzeda!
Oczywiście są blogi, które mimo kiepskich zdjęć są lubiane i czytane.
Pomocne będzie również opanowanie jakiegoś programu do obróbki zdjęć i robienia prostych chociaż grafik. Poza tym przyda się ładne logo graficzne i baner, kilka pierdołek na bloga jak przyciski, odsyłki na FB, instagram, i może jakieś ładne tło. Nie wspomnę już o projektowaniu szaty całego bloga bo przecież można działać na szablonie ale  tu też wiedza z html i innych dziwnych rzeczach będzie przydatna. Wtyczki, aplikacje i inne takie....tak! już głowa zaczyna boleć :D.
A marketing ? wiedza kiedy publikować posty, jak je opisywać, jak konstruować tytuły ? I jeszcze to SEO o którym ostatnio wszyscy trąbią. Nigdy się nad tym nie zastanawiałam i może dlatego jestem w tym miejscu gdzie jestem ?! Wszystkie te działania oczywiście nie zastąpią samej treści i jej zawartości a ona musi być wartościowa. Więc jak już przebrniesz przez to wszytko spokojnie możesz opracować post, a to też trwa !!! :) ...aaa no i jeszcze musisz wytworzyć to co chcesz w poście pokazać - prawda że doba robi się za krótka ??

No a gdzie w tym wszystkim Twoja pasja ?

Dobre pytanie :) jak chcesz zajmować się tylko pasją....NIE ZAKŁADAJ BLOGA :D bo utoniesz albo będziesz musiał/a nauczyć się wielu dodatkowych rzeczy :), które mogą Cię irytować a przede wszystkim  zjadać Twój cenny czas.


Ja założyłam bloga ponieważ uważałam, że mam słomiany zapał. Blog miał mi pomoc wytrwać
na drodze, którą obrałam. To było podstawowe założenie.
Teraz jest tym co kontynuuje i mimo pracy bardzo mnie cieszy! Często sama wracam do swoich postów i traktuję blog jak własne archiwum :)


Ps. jak zwykle zaznaczam, że są to moje subiektywne odczucia i mogę być jednostką :)

Chętnie poznam wasze odczucia.

Pozdrawiam, z przymrożeniem oka :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw kilka słów...

Copyright © 2016 Ruda Szyje , Blogger