×

dresiki prezentowe

Czas zacząć publikować to co się wytworzyło na prezenty świąteczne. Na pierwszy ogień idą dresiki. Moje pierwsze w życiu :)
 Bluza to model 138 a spodnie 143 z numeru 3/2014.

Po wykonaniu wykroju szyło się całkiem szybko i przyjemnie, bez większych problemów (poza owerlokiem, który już wymaga serwisu). Nauczona już moim niewielkim doświadczeniem :) ;) wykorzystałam gotowy ściągacz do wykończenia a same dresiki są uszyte z drukowanej, drapanej dresówki. Oba to rozmiar 110
Dodam, że w szale szycia prezentów padł mi Łucznik Amelka, tzn znów mam problem ze ściegami ni cholery nie można go wyregulować, w zeszłym roku mechanik też miał z nim poważny problem wiec zakładam, że nie jest to moja wina. Tak więc wybieram nową a właściwie prawie wybrałam, mam zamiar dokonać zakupu na raty (chyba, że dziś wygram w lotto :) zakup nastąpi jak znajdę nową pracę. Mam na to dwa miesiące, potem będzie kiepsko :/

taka mi się marzy: https://www.youtube.com/watch?v=3ozoD0tqECY (ok 2200 zł)
ale tez śliniłam się na http://www.maszynybrother.pl/produkty/maszyny-do-szycia.html?id=42 jednak cena trochę zabija (grubo ponad 3000 zł)

Co myślicie ?

Janome mam zamiar bojkotować ponieważ znów podnoszą ceny, szczególnie na popularne modele. Firma wykorzystuje swoją pozycję i to mi się nie podoba.

3 komentarze:

 1. Dresiki super !
  Ja chyba nigdy nie odważę się żeby uszyć jakiekolwiek ubranie :)
  W temacie maszyny zapraszam do mnie, bo właśnie testuję maszynę JUKI, może moja opinia pomoże Ci dokonać wyboru ;)
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetne dresiki!
  Co do maszyny to mi Łucznik, ale Zośka służyła przez 4 lata- dzielnie i bez wiekszych awarii. Mimo to bez wahania wymieniłam ją na Janome,którą kocham:) Do tego dostałam Merrylocka i teraz czuję się usatysfakcjonowana, ale...apetyt rośnie w miarę jedzenia, więc nie wiem co mi przyjdzie do głowy za jakiś czas :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetny efekt, brawo ! Pozdrawiam - M.

  OdpowiedzUsuń

Zostaw kilka słów...

Copyright © 2016 Ruda Szyje , Blogger