×

wyzwanie nr 1

I jest, jest gotowa. Wczoraj skończyłam o 22.30, szyłam chyba jakoś od 18, dokładnie nie pamiętam.
Szyło mi się bardzo dobrze, jakoś tak bez stresu, wszystko miałam przemyślane, wpadek nie było, żadnego prucia. Pierwszy raz jestem z siebie taka dumna :)Ale od początku
Torba była wyzwaniem w Akadami Szycia w której uczestniczę. Marzyła mi się taka duuuża, większa niż proponowała Akademia, ale trochę się tego bałam więc postanowiłam najpierw uszyć torbę dokładnie według instrukcji. I powstała torba w kurki.

Materiał to bawełna z czymś tam (nie wiem dokładnie bo kupowałam na allegro dosłownie skrawki)
Szyło się trochę ciężko bo jest i dość gruby i śliski.Zgodnie z instrukcją zastosowałam ścieg kryty, zwany chyba tez pościelowym.
Polega na zszywaniu materiału najpierw na prawej stronie, dzięki temu  brzegi ładnie się chowają.


Torba jest dwustronna, kurkowo-roślinne motywy :)Zdjęcia jakoś nie oddają jej uroku, ale podoba mi się takie połączenie.
Mając gotową próbną wersję mogłam zaplanować szycie torby właściwej. Zmieniłam trochę jej kształt ale pewne wymiary zostały zachowane. Wydłużyłam tez uszy.

Przystąpiłam do pracy...
Materiał który wybrałam był dość cienki i w dodatku rozciągliwy (ale bardzo przyjemny w dotyku). Stwierdziłam że muszę zastosować jakieś wzmocnienie i zrobiłam to flizeliną. Wykorzystałam też surówkę jako podszewkę.

Mając materiał skrojony i podklejony flizeliną, przyszedł czas na aplikację. Kotwicę też podkleiłam flizeliną żeby się nie zmarszczyła.Aplikacja gotowa, przyszyta.... no to zszywamy, oczywiście ścieg kryty! (takie było zadanie). Wyszło super, wszystko ładnie się schowało.

Podstawowe wymiary sugerowane przez Akademię zachowałam, jedynie góra jest rozszerzona


pokusiłam się też o kieszonkęTorba będzie idealna na zakupy np. na ciężkie napoje i na plaże, zmieści się wszystko :)


I jak się wam podoba :)

Miłego dnia Wam życzę :)

4 komentarze:

  1. Super! Dużo bym dała za uczestnictwo w czymś na kształt Twojej Akademii Szycia. Ale mam do dużego miasta daleko, więc pozostaje mi samouctwo:(

    OdpowiedzUsuń

Zostaw kilka słów...

Copyright © 2016 Ruda Szyje , Blogger