×

dobry dzień

Po deszczowym tygodniu nareszcie mamy słoneczny weekend. W piątek byłam już tak wykończona, że postanowiłam w sobotę poleniuchować.

i to był dobry dzień
spanie do 9.00 i dobre śniadanko
fryzjer
półtorej godziny na naszym małym ryneczku z dobrą książką i słoneczkiem
lody
spacer do domu a po drodze wizyta w kwiaciarni gdzie kupiłam moje ulubione lilie
gotowanie obiadu i lekkie ogarnięcie mieszkania
i najważniejsze, szycie - krótki przyjemny projekt
To był dobry dzień, pełen dobrej energii...mojej własnej :)

W ostatnim tygodniu dotarła również do mnie paczka z jakuszyc.pl. Pamiętacie jak pisałam o konkursie na kuchenny wiosenny projekt? To właśnie była moja nagroda za III miejsce (mój projekt można zobaczyć tutaj)
Bardzo dziękuję za przesyłkę, już wpadły mi w oko niektóre projekty.Od dłuższego czasu nosiłam się też z zamiarem uszycia igielnika w formie portfelika. Pomysł na taki projekt znalazłam w książce, którą dostałam w tym roku na urodzinki. Książkę podarowała mi moja kochana ekipa, która bardzo szybko wyłapała mój pociąg do książek i maszyny, tym prezentem połączyli dwie pasje w jedno :)Przydatności książki jeszcze nie podejmuje się oceniać (uszyłam z tego tylko jedna rzecz). Na pewno są w niej fajne pomysły ale obawiam się, że z większymi projektami początkujący mogą mieć problem, trochę mało wyjaśnień i zdjęć szczegółów ale....mogę jeszcze zmienić zdanie jak uszyje z niej coś więcej;)

Ale wracając do moich nowych uszytków.
Igielniki w formie portfelików, według mnie są słodkie.
 Dobór kolorystyki ? jakże bym mogła pominąć dostawę z jakuszyć, postanowiłam wykorzystać przysłany materiał łącząc go z białymi groszkami na wrzosowym tle.
Uszyłam dwie wersje, odwracając kolorystykę bo nie mogłam się zdecydować ;)


W książce zamykanie było na zatrzask ja go nie miałam i wykorzystała rzep i był to całkiem dobry pomysł, funkcjonuje bardzo dobrze.

Udanego odpoczynku kochane ja zamykam laptopa i będę się lenić :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw kilka słów...

Copyright © 2016 Ruda Szyje , Blogger