×

jajko czy kura ?

U mnie zdecydowanie kura :) i to w dodatku trochę szalona.
Ale od początku. Wielkanoc idzie chociaż wiosna jakoś nie bardzo się spieszy. Kurki by chciały jajka wysiadywać ale jak tu o dzieciach myśleć skoro na dworze mróz i śnieg. Widać po ich minach, że są trochę zdezorientowane hihihi a może powinnam powiedzieć Hoł Hoł HOŁ!
Tak wiec trzeba było uszyć kurkę, na Wielkanoc, na wielkanocne podarki!
Szablon stworzyłam sama, ale że nie mam szczególnego doświadczenia to mi wyszły szalone kurki.

 Jedna biegaa druga się dziwi ;)O czym trzeba pamiętać tworząc szablon ?
Przede wszystkim, to co na papierze jest wąskie, po wypchaniu będzie długaśne i chude. To co mam być opasłym brzuszkiem się skurczy. Generalnie chodzi o to że wypychając naszą kurkę rozpychamy ją na boki co powoduje że patrząc z boku robi się ona mniejsza i efekt nie jest aż taki widoczny. Poza tym przy krojeniu trzeba pamiętać że potrzebujemy prawą i lewą stronę ! Więc należy przy cięciu  złożyć materiał albo ( i to według mnie jest lepsze rozwiązanie ze względów ekonomicznych), odwrócić szablon przy rysowaniu. Dzięki temu tak możemy wpasować szablon aby zaoszczędzić jak najwięcej materiału. Ja kupiłam kawałek 0,5x1,50m za ok 18 zł/1mb. W środku jest poliestrowo-silokowany wypełniacz, który kupiłam na allegro (4,90 zł/1kg + przesyłak, zakupiłam 2kg i dostałam wieeeeelki wór, starczy na długo), jestem ciekawa jak sprawdzi się w praniu.Nie wiem czy to moje ostatnie kurki tej wiosny. Zielony materiał mi się skończył więc muszę uzupełnić zapasy. Na pewno muszę jeszcze popracować nad szablonem bo przecież wszystkie moje kury nie mogą być szalone hihi :)

Jedna z kurek trafi do Majki, która nie dawno wróciła ze szpitala. Teraz jest już w pełni zdrowa i uśmiechnięta.

Miło mi również poinformować że dziś dotarły do mnie jasie w rozmiarze 40/50 (dla Bielska) 15szt, aż 15szt. od jednej osoby!!! Tak więc na ten moment dla Bielskiego szpitala  minimum ilościowe zostało spełnione, huuraaaa :) :) :) ! Mamy to! :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw kilka słów...

Copyright © 2016 Ruda Szyje , Blogger